EV ORTAMI GİBİ “STEİGENBERGER”

Türk turizm sektörüne her daim yeni konseptler hazırlayan Dr. Cem Kınay, Maslak’ın önemli iş merkezlerinin bulunduğu bir yer olmaktan çıkıp, yaşam ve eğlence bölgesi haline gelmesi ile birlikte otel lokasyonunun öneminin daha da artmasını sağlamak ve yeni kimliği ile birlikte otelin bu bölgede bir buluşma noktası haline getirmek için kolları sıvadı.  “Herşeyden önce tüm çalışanlarda sıcak ve her zaman misafirlerini selamlayan “Magic Smiling” konsepti ile yeni oluşum çalışmalarına başladıklarını dile getiren Kınay, “Steingenberger Hotel Maslak İstanbul’a Bleasure Konsepti’ni getirdi.

Türkiye’ye iş için gelen misafirlerin ‘boş vakit’ ya da ‘kendileri için ayırdıkları zaman’ dilimlerini otel içinde daha verimli kullanmaları ve bazı ihtiyaçlarının karşılanması noktasından harekete çıkan Cem Kınay ve ekibi, Bleasure konseptini oluşturmaya karar verdi. Bleaseure konseptinde en öne çıkan özellik, otelin alt katının ve lobi bölümünün yaşam alanı haline gelecek olması.  Baştan sona yenilenecek olan lobi ve alt katta bir Küba bar, meeting point bölümü ve teknoloji köşesi oluşturulması planlandı. Misafirlerin burada vakit geçirip, yemek tadımları yapabilmeleri, lobi ile restorant arasının bir camla açık hale getirilip yemek yapılırken, lobideki misafirlerin mutfaktaki aktiviteleri görebilecek olmaları da ayrı bir özellik. Otel içi aktivitelerin de çoğaltalıması ile bir buluşma yeri haline gelmesi ön görülen konseptin bir diğer ilham kaynağı, son yıllarda erişilebilir sanatın yurtdışında çok yaygınlaşması… Bu ilham ile yola çıkan ekip,   Steigenberger Hotel Maslak İstanbul’a erişilebilir sanatı da taşımaya karar verdi. Sene boyunca lobide çeşitli sergi aktivitelerinin yapılacağı, art sanatla süslenip daha özellikli bir otel haline gelmesi için çalışmalar başladı. Alt kata bir de sinema salonunun yapılması ile ile sinema dünyasının da buluşma boktası haline gelecek olan otelde hoş bir ortam yaratılacak.

BLEASURE KONSEPTİ’nin bir diğer özelliği de misafirlerin kendilerini evine gelir gibi hissetmesi… Suni, işadamı otel anlayışı kavramını daha samimi, sıcak bir ev havasına sokup, misafirlerin kendilerini daha da rahat hissetmesini sağlayacak olan ekip, bu konseptte yeni sürprizler hazırlıyor…