Steigenberger Hotel Maslak İstanbul’da bütün bir yıl bir çok sayıda düzenlenen organizasyonların başında gelen düğünler, bir başka yaşanıyor

Otelimizin kaliteli hizmet anlayışının yanı sıra konuklarına sunduğu güleryüzlü misafirperverliği, düğün öncesi ve düğün esnasında yaşanılan tüm detayları Ziyafet&Catering Satış Şefi Ayça Günaydın ile konuştuk.

– Otelin düğün salonlarının kişi kapasitesi ne kadar?

– Düğün salonu olarak kullandığımız üç salonumuz mevcut. Bunlardan ikisi Galaxy ve Valentin salonları. Galaxy salonumuz yaklaşık olarak 550 kişiye hizmet verebilecek kapasiteye sahip iken, Valentin, 500 kişi kapasitesine dek hizmet sunabilmektedir. Galaxy salomuzun fuaye alanıyla birleştirir isek, konuklarımıza çok daha büyük çapta (bin 500 kişilik) düğünlere hizmet verebilmekteyiz. Bir de otelimizde Qubbe adında üçüncü bir salonumuz mevcut. Qubbe, 210 kişiye hizmet verebilecek kapasiteye sahip olmanın yanı sıra diğer salonlarımızdan farklı olarak, otelimizin 26’ıncı katında yer alması ve misafirlerimize eşsiz bir İstanbul manzarası sunabiliyor olmasıdır.

– Yenilenen düğün salonunuzu biraz anlatır mısınız? Misafirlerinize hizmet vermeye başladı mı?

– Evet açıldı ve şimdiden misafirlerimizden çok güzel geri dönüşler bile aldık. Yeni modern ve klasik çizgilerin birleştiği bir mekan haline geldi. Her misafir profiline uygun bir mekan haline geldi. Beklentilerin ötesinde hizmet ve mükemmeliyetçi anlayışıyla, misafirlerimizin hayallerinizdeki düğünü unutulmaz kılmak fırsatını sunabiliyoruz. Az evvel dile getirdiğim hususta olduğu gibi salonunu fuaye alanıyla birleştirdiğimiz takdirde bin 500 kişilik düğün dahi yapabiliyoruz. Birlikte yeni bir hayata başlayacak olan çiftlerimizin, her türlü ihtiyacı ve kullanım kolaylığı en ince ayrıntısına kadar deneyimli ekibimiz tarafından planlanarak, bu özel günü, daha özel bir hale gelmek için hayli çalışıyoruz.

– Düğün yemeklerindeki menüleriniz ne durumda? Menülerde de değişiklik söz konusu mu?

– Ödüllere doymayan ve böylesine başarılı aşçılar ve mutfak ekibi kadrosuna sahip olan bir otelimizde, düğün konseptine özel olarak menüler tasarlıyoruz. Tasarlıyoruz diyorum. Çünkü hem göze hem de mideye hitap ediyor. Tüm bunların yanı sıra yeni menüler de hazırlıyoruz. Son dönemde menülerimize bir yenisini daha ekledik. Düğün misafirlerimiz ve konuklarının oldukça seveceği zengin bir menü; ana yemekte bonfile, başlangıç menüsünde ise deniz mahsülleri yer alıyor. Misafirlerimiz en kısa sürede bu menüyü de tercih edebilecekler.

– Peki. Yeni evlenecek çiftlere değinecek olur isek, düğün mekanlarını nasıl seçmeliler? Yıl genelinde hayli yüksek bir düğün organizasyonu tecrübesine sahip bir otel olarak bu konuda görüşleriniz nelerdir?

– En çok otelin deneyimine  ve hizmetine dikkat etmeliler. Yani otel yeni açılmış olabilir ve hizmet konusunda çok deneyimli olmayabilirler. Sonrasında menülerine ve servislerine dikkat edebilirler.

– Otel olarak düğün ve diğer organizasyonlar da ayrıcalıklarınız neler? Steigenberger İstanbul Maslak Hotel’i farklı kılan nedir?

– Beklentilerin ötesinde hizmet ve mükemmeliyet anlayışıyla misafirlerimizin görmdiği oldukça deneyimli ve kalabalık bir ekibe sahibiz. Yeni evleneceklerin hayallerindeki düğünü unutulmaz kılma fırsatını büyük bir ciddiyetle sunuyoruz. Birlikte yeni bir hayata başlayacak olan çiftlerimizin, her türden ihtiyaçlarını, en ince ayrıntısına kadar deneyimli ve tecrübeli ekibimiz ile planlayarak, bu özel günlerini daha evvel de belirttiğim gibi daha özel kılmayı sağlıyoruz. Mutfakta ödüllerle dolu bir ekip var. Mutfak ekibimiz ile misafir profiline özel olarak hazırladığımız konsept menülerimiz mevcut. Menülerimizin çeşitliğinin yanı sıra oldukça yüksek bir misafir memnuniyet derecesi ile düğün organizasyonlarımızı gerçekleştiriyoruz. Ayrıca otelimiz lokasyon olarak İstanbul kentinin kalbinde yer alan sessiz, güvenli, ulaşımı hayli kolay bir bölgede bulunuyor. Örneğin otelimizin 26’ıncı katında yer alan Qubbe’de misafirler, 360 derece etkileyici şehir manzarasını da salon ile birlikte alıyor, İstanbul şehrinin tüm heyecanına ve serüvenli manzarasına tanıklık edebiliyorlar ve düğünlerini bu eşsiz manzara içinde keyifle yapabiliyorlar.

Tabii bir de, “Steigenberger” markası enternasyonel bir marka ve markanın verdiği hizmet kalitesi, tecrübesi de ayrıca büyük bir avantaj olarak karşımıza çıkıyor.

– Steingenberger’de yılda kaç düğün yapıyorsunuz?

– Yukarıda da bahsettiğim sunduğumuz çeşitlilik ve özel hizmet sayesinde bu sene rekor sayılara ulaşacağına şahitlik ediyoruz. Şuan için elimizdeki veriler ışığında 140 düğün olacağını düşünüyorum. Bu noktadan hareketle Steigenberger Hotel Maslak Istanbul’un evlenmeyi düşünen tüm çiftlerin ilk tercihi olmaya devam edecek. (Gülüşmeler.)

– Son olarak, düğünlerde en önemli olan konulardan birisi de; konukların ağırlanma hususudur. Düğün esnası ve sonrasında misafirlere ne gibi hizmetler sunuyorsunuz?

– Misafirlerimiz düğünlerinden evvel otelimize iştirak eder ve Hoş geldin kokteyli dediğimiz (İng. Welcome Coctail)  ile karşılanırlar. Sonrasında ise tercihlerine göre, önceden seçtikleri menümüzü tadarlar. Çünkü menü  ve menüdeki yemeklerin tadı çok önemlidir düğün için. Düğün günü ise profesyonel aşcılarımız ve servis elemanlarımızla kaliteli hizmet sunumu o menülerin sunumu gerçekleşir. O gece çifte, Suit oda olarak bilinen lüks bir konaklama deneyimi sunarız. Ailelerine de 2 adet konaklama odası, süsleme, DJ performansı, 1 adet kameraman,  After Party, düğün pastası, limitsiz yerli içki veyahut meşrubat ile düğün boyunca hizmetlerimiz süregelir.

Düğün sonrasında ise, çiftimize, 1’inci evlilik yıl dönümleri münasebetiyle konaklama veyahut saat gece 02:00’ye dek süren romantik bir akşam yemeği hediye ediyoruz.